OM-App for iPhone
icon_play New CD: Garden of Love
'Wake me up' by Madhukar
Schema
22 - 24 september | Moskva, Ryssland
Tid: Fre, 22 sept, 19.30 - 21
Plats: Yoga & practice 'Vkus & Cvet'
Bolshaya Novodmitrovskaya Str., dom 36 stroenie 6
Design-zavod 'Flacon', 127015 Moskva
450 m from Dmitrovskaya metro station (line 9)

Tid: Lör, 23 sept, 11 - 15.30 & Sön, 24 sept, 11 - 15.30
Plats: OM Center 'Otkritiy Mir'
Pavlovskaya Str., 18 115093 Moskva
500 m from Tulskaya metro station (line 9)

Info: Amrita +7 905 7 07 22 60
moscow@madhukar.org

13 oktober | Karlsruhe, Tyskland
Vi firar nådens dag för att hedra Sri Harilal Poonja
Tid: 19 – 21.30
Plats: Festsaal im Studentenhaus, Adenauerring 7, 76131 Karlsruhe
Info: Amore +49 172 6 86 51 05, Sabine +49 174 9 05 47 42
karlsruhe@madhukar.org

is en th 14 14 - 21 oktober 2017 | Inner Sun
Ibiza, Spanien
Info: Doro +43 699 17 24 33 77
doro@madhukar.org

Advaita 2 - 5 november | Advaita Yoga Congress
Thalheim, Österrike
Plats: Schloss Thalheim, Thalheim 22, 3141 Kapelln
www.advaita-yoga.info
Info: Doro +43 699 17 24 33 77
doro@madhukar.org
Satya +43 699 10 50 11 19
satya@madhukar.org

10 - 12 november | Stuttgart, Tyskland
Tid: Fre 19 - 20.30, Lör 10.30 - 14.30, Sön 11.30 - 15.30
Plats: IDOGOHAUS Stuttgart, Böheimstr. 47/1, 70199 Stuttgart
Info: Leela +49 7146 86 29 62 eller +49 171 7 87 85 35
stuttgart@madhukar.org

moo en th 16 6 - 20 januari 2018 | Mystery of Oneness
Goa, Indien
Info: Leela +49 171 7 87 85 35 eller +49 7146 86 29 62
leela@madhukar.org

tiru en th 16 4 - 24 februari 2018 | Awakening
Tiruvannamalai, Södra Indien
Info: Satya +43 699 10 50 11 19
satya@madhukar.org
Amrita +7 905 7072260
amrita@madhukar.org